rodiklisrodiklis  RegistruotisRegistruotis  PrisijungtiPrisijungti  

Share | 
 

 Situacija

Rodyti ankstesnę temą Rodyti sekančią temą Go down 
AutoriusPranešimas

avatar

About me•Love from others : 57
•Number of posts : 588
•Join date : 2014-05-10
Danielle Eveline Hawkins
Maybe I like my pain
RašytiTemos pavadinimas: Situacija   Tr. 13 08 - 18:05

SIUŽETAS

Prieš daugiau nei šimtą metų šiaurės rytų Ilinojaus valstija savavališkai atsiskyrė nuo likusios JAV dalies, pastatydama sieną, besitęsiančią iki Mičigano ežero pietvakarių pakrantės ir visiškai izoliuojančią viduje tebesivystančią gyvybę. Čikaga, tapusi pagrindine atskirtosios teritorijos šerdimi, visus miesto gyventojus privertė pamiršti apie ankstesnįjį gyvenimą, prisimenant tik tai, kad pasaulį nusiaubė branduolinis karas, o vienintelė jo padarinių išvengusi gyvybė įsikūrė pagrindiniame valstijos centre, suskirstyta į luomus ir mokoma gyventi taip, kad darna ir harmonija, supanti kiekvieną gyventoją, tariamai nesugriautų ir nesunaikintų vienintelės civilizuotos ir saugiai išlikusios gyvybės.
Toks melas daugiau nei šimtmetį Čikagą lydėjo ne dėl sėkmingo atsitiktinumo - miestas tapo viso pasaulio pagrindiniu tašku, milžinišku eksperimentu, kurio dėka buvo išskiriamos ir nuodugniai tiriamos penkios žmogaus asmeninės savybės - drąsa, žinios, gerumas, nesavanaudiškumas ir sąžiningumas. Per daugiau nei šimtą metų nuo likusio pasaulio atskirta visuomenė prisitaikė prie eksperimento pritaikytų taisyklių, o senosios kartos išmirė, užleisdamos vietą naujojo pasaulio vaikams - pasaulio, kuriame kiekvienas nesąmoningai laikėsi eksperimento sukurtų taisyklių.
2014 metai - praeityje Čikaga gyveno visiškai įprastu ritmu - tėvai dirbo, o vaikai lankė mokyklą. Tvarką mieste palaikė Nuolankieji, sudarydami mišrią miesto tarybą, į kurią susirinkdavo jaunesnieji ir vyresnieji vadai iš likusių luomų. Sulaukę šešiolikos metų jaunuoliai turi pasirinkti, kuriame luome nori praleisti visą savo gyvenimą. Sprendimas, kad ir koks bebūtų, yra negrįžtamas, todėl daugelis šešiolikmečių likdavo savo šeimose. Luomų tinkamumo testas padėdavo apsispręsti, kuris luomas yra tinkamiausias, o pasirinkimo dieną paaugliai žengdavo prie pakylos, pašvęsdami savo gyvenimą vienam iš penkių luomų: drąsūs ir nesibaidantys iššūkių rinkosi Bebaimių luomą; vertinantys išmintį ir logiką rinkosi Eruditus; neabejingieji gerumui ir harmonijai pasišventė gyventi Taikingųjų luome; nesavanaudiški ir kilnūs žmonės rinkosi Nuolankiųjų luomą; mėgstantys tiesą ir sąžiningumą apsigyveno pas Teisuolius.
2114 metais darną ėmė draskyti nesutarimai iš Eruditų luomo - vyresnieji vadai norėjo kur kas didesnės įtakos taryboje. Nuolankiesiems atsisakius suteikti daugiau vietų miesto vyriausybėje, Eruditai ėmė taikyti savas sankcijas, atsisakydami suteikti medikamentinę ir humanitarinę pagalbą likusiems luomų nariams. Pasinaudodami esama situacija, į šį augantį konfliktą įsivėlė ir jokių visuomenės teisių neturintis Beluomių luomas (žmonių, kurie nepritapo prie pasirinkto luomo ir turėjo palikti naująjį gyvenimą), reikalaudamas didesnių teisių. Valdydami padėtį ir saugodami miestą nuo galimų išpuolių ir sukilimų, Bebaimiai pasirinko neutraliąją pusę, pasižadėdami ginti ir saugoti miestą nuo bet kokio išorinio ir nederamo puolimo iš Eruditų pusės. Užguiti ir likusių luomų nepritarimo sulaukę Eruditai nusprendė pasitelkti savo ginklą - mirties serumą. Pasinaudodami nepasitenkinimu iš Beluomių pusės ir pažadėdami didesnes teises po įvykdyto perversmo, šie pelno luomo palankumą neįtardami, kad jų pačių "branduolyje" esti išdavikas. Surinkęs visą informaciją apie tolimesnius Eruditų planus ir nuodugniai kuriamą mirties serumą, ją sudėjo ir užkodavo atmintinėse, išsiųsdamas miesto saugumą užtikrinantiems Bebaimių vadams. Išdavikas, nesąmoningai perduodamas informaciją į Bebaimių rankas, nesuprato įdavęs šį tą daugiau nei mirtino vaisto receptą - atmintinėse tūnojo dešimtis metų slėpta informacija apie kitą pasaulį ir vis dar už vartų egzistuojantį gyvenimą. Sužinoję apie vidinį informacijos nutekinimą, Eruditai atsirado prie bedugnės krašto, neturėdami galimybės nei žengti žingsnį į priekį, nei sugrįžti atgal. Jiems teliko vienas sprendimas - pasiųsti užverbuotus agentus atimti atmintines, galinčias sužlugdyti daugiau nei du šimtus metų kruopščiai kurtą visuomenę. Eruditai pasitelkė kitą ginklą ir išleido vienintelę viltį, dar galinčią sugrąžinti svajones apie tokį rytojų, kokio Čikaga dar nebuvo mačiusi - paskutinę Divergentų galimybę užgyventi, padedant didžiausią baimę keliantiems priešams.
Ar Eruditai sugebės nuversti Nuolankiuosius nuo du šimtus metų saugomo valdžios posto? Kurią pusę pasirinks Beluomiai, trokštantys laisvės ir lygybės lėtai dylančioje visuomenėje? Ar Bebaimiai, saugoję miestą, drąsiai stos prieš Eruditus ir pakurstys kovą? Ar Divergentai, visą laiką ramiai besislapstę, galiausiai pripažins savo egzistavimą?
Ir vis dėlto svarbiausias klausimas yra vienas.
Kas laimės šį karą?

Siužetinės ištraukos:
 
Atgal į viršų Go down
 

Situacija

Rodyti ankstesnę temą Rodyti sekančią temą Atgal į viršų 
Puslapis 11

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
 :: Welcome :: Faction or Blood?-